شیر مدولار در پکیج بوتان و عملکرد ان

شیر مدولار در پکیج بوتان و عملکرد ان

شیر مدولار در پکیج بوتان و عملکرد ان

 

شیر مدولار در پکیج بوتان و عملکرد ان

شیرمدولار چه کار میکند
همانطور که بیان گشت با برقدار شدن سیم پیچهای مدولار، هسته F به سمت پایین کشیده میشود و روزنه E کوچکتر میگردد و شعله افزایش مییابد. وقتی ما با آچار تخت، مهره را به سمت پایین میچرخانیم. مقدار حرکت هسته F را به سمت پایین افزایش میدهیم، بطوری که بتواند با نیروی مغناطیس، روزنه ۵ را تقریباً مسدود نماید و ما حداکثر شعله را داشته باشیم. برای گرم کردن سریع اب سرد شهر، پکیج باید با حداکثر توان کار نماید.

از همین برای تنظیم حداکثر شعله، بهترین گزینه آن است که شیر آب گرم مصرفی را بطور کامل باز کنیم تا ما بتوانیم توسط مهره، حداکثر شعله دلخواه خود را تنظیم نماییم.

نکته: اگر سیم پیچها با مقدار جریان بالا، مغناطیس گردند، مسیر ۵ به سرعت، باریک می¬شود و شعله با صدا تشکیل می¬شود و خیلی سریع به حداکثر میرسد.
ولی اگر مقدار جریان در سیم پیچ ها به آرامی افزایش بیابد، نیروی مغناطیس به آرامی افزایش مییابد و هسته F کم کم مسیر ۵ را محدود میکند و شعله به آرامی به مقدار دلخواه میرسد.

توضیح: بعد از برق دار شدن سیم پیچ-ها (مغناطیس شدن آنها)، هسته F به پایین جذب می-شود و روزنه ۵ کوچک میشود. (به موقعیت هسته F در H و فاصله k قبل از برقدار شدن و پس از آن توجه نمایید).

نکته: حداکثر فشار گاز ورودی به شیر گاز، ۶۰ میلی بار می باشد.
مقدار فشار گاز خروجی در شیر گاز ۸۴۵ SIGMA بین ۱ الی ۳۷ میلی¬بار می¬باشد (توضیح این مقدار به شرطی صادق می¬باشد که شیرگاز بطور افقی در مسیر نصب شده باشد)

سیم پیچ های EV1 و EV2 با ولتاژ ۲۳۰ ولت و فرکانس ۵۰ هرتس تغذیه می شوند.

شیر مدولار گاز با برق مستقیم (DC 24) کار میکند.

در محل اتصال رگلاتور فشار (موازنه کننده محفظه احتراق) بروی شیرگازی، شیلنگ پلاستیکی نصب می¬شود و این شیلنگ درست به زیر محفظه احتراق پکیج متصل میگردد. حال اگر هوای کافی در محفظه احتراق وارد شود، هوا از طریق همان شیلنگ وارد محفظه بالای دیافراگم E می¬شود و دیافراگم را به سمت پایین متمایل میکند در نتیجه روزنه ۵ کوچکتر می¬شود و مقداری به قدرت شعله افزوده م¬شود. اگر هوای محفظه برای احتراق کم شود، فشار هوا بروی دیافراگم E برداشته می¬شود (فشار هوا کمتر از نیروی فنر می¬شود)، روزنه ۵ به مقدار اولیه برمی-گردد و شعله کاهش مییابد.
از همین جهت میاشد که برای تنظیم حداقل و حداکثر شعله میبایست شیلنگ متصل به شیرگاز (لوله هوا) را بیرون بیاوریم تا فشار هوا وجود نداشته باشد و آنگاه شعله را تنظیم نماییم.
لازم به ذکر میباشد که در پکیجهای با محفظه احتراق باز، در محل اتصال رگلاتور فشار، نیازی به نصب شیلنگ نمیاشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + شانزده =