روش تنظیم شعله اصلی پکیج

روش تنظیم شعله اصلی پکیج

روش تنظیم شعله اصلی پکیج

 

روش تنظیم شعله اصلی پکیج

 

آموزش تنظیم حداکثر شعله

همانطور که می¬دانید برای تنظیم حداکثر فشار گاز می¬بایست شیر آب گرم مصرفی را بطور کامل باز کرده، لوله هوا را جدا نماییم. آنگاه درپوش شفاف روی شیرگاز را برداشته و با آچارتخت (شماره۱۰) مهره را به سمت عقربه¬های ساعت برای افزایش شعله (خلاف جهت عقربه¬های ساعت برای کاهش شعله) بچرخانیم.

آموزش تنظیم حداقل شعله

برای تنظیم حداقل شعله، لوله هوا را جدا کرده و یکی از سیم¬های شیربرقی را بیرون می¬آوریم و در حالی که با آچار تخت، مهره را ثابت نگه داشته-ایم، با پیچ گوشتی، پیچ را به مقدار دلخواه باز و یا بسته نماییم.

این مهره و این پیچ بروی شیر برقی مدولار قرار دارند و با تغییر آنها می¬توانیم مقدار نوسان دیافراگم محفظه E را تغییر بدهیم.

نکته: وقتی ما با پیچ گوشتی ، پیچ را به سمت عقربه ای ساعت (پایین) میچرخانیم به نوعی دیافراگم E را به سمت پایین هدایت میکنیم و مسیر ۵ را تنگ¬تر می¬نماییم. با کوچکتر شدن مجرای ۵، خروج گاز از پشت دیافراگم D سختر انجام می گیرد و در نتیجه فشار گاز در بالای دیافراگم D به راحتی نمیتواند دیافراگم D را به پایین هدایت کند و حداقل شعله ما، افزایش می یابد.
پایین آمدن دیافراگم E که توسط پیچ انجام میگیرد، کاملاً مکانیکی است

و حتی در صورت قطع شدن مدار برق شیر مدولار نیز، وظیفه خود را انجام می-دهد. با برق دار شدن سیم پیچ های مدولار، هسته F به سمت پایین جذب می¬شود و به علت آنکه هسته F به دیافراگم E متصل می¬باشد در نتیجه روزنه ۵ تنگ می-گردد و طبق صحبت های پیشین، گاز با حجم بیشتر وارد محفظه D میگردد و شعله بلندتر می گردد. برای همین موضوع است که برای تظنیم حداقل شعله، ابتدا باید یکی از سیم¬های مدولار را بیرون بیاوریم تا سیم پیچها حالت مغناطیس نداشته باشند و هسته F در حالت طبیعی قرار داشته باشد تا ما بتوانیم حداقل شعله را بدون خطا تنظیم نماییم.

توجه کنید: سعی نمایید که پیچ تنظیم حداقل شعله را تا انتها محکم نکنید. زیرا ممکن است در موقع تنظیم مجدد، فنر پشت دیافراگم بیرون بیاید و دیگر نتوانید حداقل شعله را تنظیم نمایید.
همچنین بر اثر فشار زیاد، ممکن است که ترک خوردگی در برجستگی دیافراگم به وجود بیاید و برای تنظیم حداقل شعله با مشکل مواجه شویم

طراحی سایت در کرمان
طراحی سایت در کرمان
در مورد نویسنده : مدیر سایت
بوتان کرمان، دایرکتوری نمایندگان مجاز بوتان در استان کرمان می باشد، هم استانی های عزیز می توانند لیست با جستجو در سایت به راحتی نمایندگان مجاز بوتان را یافته و از خدمات آنها بهره مند شوند.

ارسال نظر

بیست − 20 =